Detoxikace Mary Staggs
Revoluční metoda k upevnění zdraví

 

Elektrolytická iontová detoxikace pomocí přístroje Mary Staggs Detox je naprosto bezpečný, velice účinný, jednoduchý a levný způsob, jak zbavit buňky toxinů a uvést naše energetická pole opět do rovnováhy.
 

Je to zcela nový typ komplementární terapie, speciální detoxikační koupel nohou.
Metoda Mary Staggs Detox je založena na elektrolýze a podporuje přirozenou detoxikaci, která tělu umožňuje upevnit zdraví. Když se ponoří nohy do ionizované vodní lázně, dostanou se tělní tekutiny do kontaktu s vodou, protože na každém chodidle se nalézá spousta reflexních bodů či zón, které korespondují s určitými orgány, respektive částmi těla.

Detoxikace je založena na bioenergetické stimulaci různých tkání, orgánů a systémů, které potom mohou lépe vykonávat svoji detoxikační funkci. Tato stimulace pomáhá obnovit rovnováhu, která zase pomůže upevnit naše zdraví. Tímto způsobem se harmonizuje a vyvažuje buněčná energie, takže jednotlivé tělesné buňky mohou fungovat efektivně, naplno přijímat živiny a vylučovat toxiny.

Během detoxikace mohou lidé pociťovat nejrůznější pocity. Někteří zvláště pak více citliví lidé cítí lehké mravenčení nebo píchání na ploskách nohou. Většina lidí však cítí pouze velmi příjemnou teplou lázeň. Následně po aplikaci detoxikační lázně se lidé cítí velice dobře, odpočatě s pocitem lehké ospalosti. Tento pocit je podobný jako při návštěvě sauny či masáže. Určitá skupina lidí popisuje velký přísun energie, cítí se značně osvěžení a v plné síle. U velice malé části lidí může nastat subjektivní zhoršení jejich stavu, mohou krátkodobě cítit nevolnost a lehké bolesti. Tento jev je způsoben tím, že jejich tělo konečně začalo řešit skryté problémy, přechozené, chronické nebo právě začínající nemoci. Po odeznění tohoto subjektivního zhoršení (2 hod. až 1 den), nastává naopak velice výrazné zlepšení a pocit zdraví a síly.


Pravidelné detoxikační koupele podporují přirozené tělesné dekontaminační procesy, snižují množství škodlivých metabolitů a acidózu, tj. kyselost lidského organismu. Většina lidí pozná výhody a účinky hned napoprvé. Lidé často popisují pocity blaha, vyrovnanosti, povznesení, jasnosti myšlení, zlepšenou pohyblivost a lepší spánek.

 

Jak to funguje:

Elektrolýza způsobuje srážení částeček rozpuštěných ve vodě stejně jako těch, které jsou na kůži či v pórech nohou (resp. rukou) ponořených ve vaničce. Voda se díky svému obsahu iontových solí zmagnetizuje, a protože toto elektromagnetické pole je zachytáváno tělními tekutinami, šíří se do celého těla. Četné reflexní zóny na nohou (resp. rukou) jsou ve vaničce stimulovány elektromagnetickou energií a tyto stimuly se přenášejí do různých orgánů a systémů.
Výsledkem je uvolnění usazenin a odpadních látek a přirozená stimulace orgánů, které mají na starosti odvodňování a vylučování škodlivých látek z těla.

 

Každá buňka v lidském těle má určitou energii. Díky této energii může pracovat, dělit se a sloužit k celkovému zdraví člověka. Pokud je však buňka oslabená v důsledku stresu, nízké antioxidační hladiny, nemoci, špatného životního prostředí a nesprávné životosprávě, její energetický potenciál klesá a s ním i schopnost buňky správně pracovat. 

 

Velice dramaticky se pokles energetického potenciálu podepisuje na krvi. Pokud mají červené krvinky snížený energetický náboj, dochází k jevu zvanému „lepivost krve“ nebo také „řetízkování červených krvinek“. Díky tomuto jevu se velice zhoršuje schopnost mikrocirkulace krve, tedy schopnost krve protékat našimi nejmenšími cévami (mikrocirkulace je určitá část našeho krevního oběhu, díky níž dochází k výměně látek mezi krví a tkáněmi těla - orgány, svaly, klouby, kosti…). Při správné mirkocirkulaci jsou tkáně našeho těla optimálně zásobeny kyslíkem a živinami a je zajištěn i efektivní odvod odpadních látek a toxinů ven z těla. Naopak při zhoršené mikrocirkulaci, nejen že jsou tkáně nedostatečně zásobeny živinami, kyslíkem a dalšími potřebnými látkami, ale především se náš organizmus začne postupně čím dál více zanášet odpadními látkami a toxiny. Toto postupné zanášení těla následně vyústí do zhoršené funkce našich orgánů, rozličných nemocí, únavy a mnohých dalších negativních projevů. 

 

Přístroj Mary Staggs Detox vrací buňkám našeho těla jejich optimální energetický potenciál, výrazně zlepšuje mikrocirkulaci krve a posiluje funkce jednotlivých orgánů a systémů těla.

 

 

Doporučené indikace:

 • Normální doporučené užívání - 3 x týdně u normálně silných osob a 1x týdně u velmi slabých osob.
 • Akutní respirační potíže - 3x týdně.
 • Chronické respirační potíže - 1x týdně.
 • Akutní hepatické problémy - 3x týdně.
 • Chronická hepatitida - 1x týdně.
 • Chřipka u pacientů se silnou konstitucí - 2x denně dva až tři dny.
 • Chřipka u pacientů se slabou konstitucí - 1x za dva dny.
 • Chronické oběhové problémy - 1x týdně.
 • Zažívací problémy - 2x týdně.
 • Po vypití velkého množství alkoholu nejdříve za 2 dny.
 • Při potížích souvisejících se stresem 3x týdně.
 • U nemocí nebo infekcí močových cest (např. u zánětu močového měchýře) se považuje za optimální 2 až 3 kúry týdně, dobré je pít přitom brusinkovou šťávu.
 • Ženské nemoci - 2x až 3x týdně, není-li klientka příliš slabá, jinak pouze 1x týdně.
 • Mužské nemoci - 2x až 3x týdně.
 • Artritida a revmatické potíže - 2x nebo 3x týdně; u geriatrických nebo velice těžkých případů se musí dbát na to, aby klient detoxikoval poprvé nohama a podruhé rukama.
 • Bolesti hlavy lze zpravidla odstranit 2 kúrami týdně.
   

Kdo NESMÍ podstupovat detoxikační koupel:

 • Osoby, které mají v částech těla, které se ponořují do lázně, kovový implantát
 • Každý, kdo má voperován nějaký implantát fungující na baterie
 • Každý, kdo musí užívat léky, které udržují základní životní funkce
 • Osoby s transplantovanými orgány nebo bypassem
 • Při akutních stavech nemocí
 • Osoby trpící hemofilií
 • Těhotné ženy
 • Epileptici
   

Koupele jsou obzvlášť vhodné při:

 • poruchách krevního oběhu, zánětu žil
 • celulitidě, artritidě a bolestech kloubů, při špatném trávení a acidóze
 • alergiích, sinusitidě, špatné funkci jater a ledvin
 • migréně, chronické únavě, roztroušené skleróze
 • otravě těžkými kovy, příznacích předčasného stárnutí
 • při potížích souvisejících se stresem, při infekcích močových cest
 • při ženských problémech, při respiračních potížích
 • nastupující chřipce...


Kuřákům, lidem s nadváhou nebo se zvýšeným množstvím toxinů v těle například jako důsledku pracovního prostředí se doporučuje rozšířit počet koupelí dokonce až na 10 měsíčně, aby se tělo důkladně pročistilo. Jakmile je dosaženo rovnováhy organizmu, doporučuje se pro udržení zdraví 1 koupel měsíčně. Zdravým dospělým se doporučuje alespoň 5 až 20 koupelí. V prvním měsíci terapie by měli zdraví dospělí absolovovat alespoň 6 koupelí.

Není v žádném případě vhodné pro miminka
 

Detoxikační koupel také se nepoužívá při akutních stavech těchto nemocí:

Oblast hlavy: všechna mozková postižení včetně Alzheimera, poškozené oční pozadí, úrazy krční páteře, vyhřezlé plotýnky
Oblast hrudi: tuberkulóza, opakovaně přechozené zápaly plic, rakovina v této oblasti
Břišní dutina: vážná vředová onemocnění žaludku a dvanácterníku, všechny koliky (žlučníku, ledvin, střev)
Oblast pánevního dna: všechny čerstvě vyoperované ženské orgány (vaječníky, děloha, vejcovody) a u mužů čerstvě vyoperovaná prostata - do doby, než se organizmus konsoliduje
Nohy: trombózy a těžké křečové žíly (hrozí nebezpečí embolie)

Obecně lze říci, že léky na stimulaci imunitního systému, regulaci určitého nedostatečně fungujícího orgánu nebo na povzbuzení detoxikace jsou považovány za kompatibilní s iontovou koupelí. Jste-li ovšem na pochybách, poraďte se s lékařem.

Ionizační detoxikace nabízí rychlou, účinnou a bezpečnou metodu stimulace a vyvážení bioenergetických polí těla, zlepšuje funkčnost orgánů a podporuje autodetoxikaci.

Vřele doporučuji pravidelnou a průběžnou stimulační a detoxikační kúru v přístroji Mary Staggs.

 

Na detoxikační koupel se můžete objednat na tel. 605 240 742, provozovna Brno, Cejl 58  www.terapiepankova.cz